avatar

Google'dan Dijital Atölye Diploması Almak!
Online Pazarlama Temel Eğitimi

03/11/2017
Sezer Tahmaz

Google'dan Dijital Atölye Diploması Almak 

Google Online Pazarlama Temel Eğitimi Sertifikası aldım ve nasıl alınacağını neler yapabileceğinizi sizlerle paylaşmak istedim.

Bu serfikasyon programına katılmak kendinize yeni bilgiler katmak ve sonunda sertifika almak için alttaki linklerden Gmail hesabınızla giriş yapıp eğitime başlayabilirsiniz.

http://learndigital.withgoogle.com

https://learndigital.withgoogle.com/dijitalatolye/

 

Eğer bir şeyler öürenmek ise maksadınız Eğitimleri izlemenizi tavsiye ediyorum.Fakat Seyredeceğiniz videolar ile çıkan sorular çokta uyumlu değil.Videolar sadece size bu işi öğretmek için hazırlanmıştır.Yani videolar sade ve anlaşılır ama çıkan sorular malesef insanı çıldırtacak seviyede :) Cevaplar için Permutasyon tekniği kullandım bir kaç defa,sizede tavsiye ederim.

- Soruların bir süre sınırı veya hata yaptığınızda sınavınızın iptal olması gibi bir şey söz konusu değildir,istediğiniz zaman ve sıklıkla sınavı tekrar edebilirsiniz.Hata yaptığınızda doğruyu yapıncaya kadar yeniden,yeniden ve yeniden deneyebilirsiniz.

- Ayrıca süre sınırı yok yani takıldığınız sorularda internetten kaynakları araştırıp doğru sonucu bulmak için fikir edinmeniz mümkündür.Çokmu sıkıldınız gidin gezin bilgisayarınızı kapatın veya açık tutun fark etmez hesabınıza girin ve kaldığınız yerden öğrenmeye devam edin.

- Eğitimleri bitirdiğinizde son olarak bitirme sınavı ile karşılaşacaksınız (ben tek de geçmiş olsam da) onuda yeniden hatalarınızı denetlemek ve doğru cevabı vermek için kontrol edebiliyormuşsunuz.  

- Bu eğitimde ki amaç videolarla size bir şeyler öğretebilmektir,unutmayın ki kazandığınız yanınıza kalır.

- Son sınavı kazandığınız da Google Dijital Pazarlama Sertifikası anında PDF formatında sunulur ve bunu indirebilirsiniz.

- Ben videoları seyretmeden sadece sınavlara girerek diplomayı almaya hak kazandım,Nacizhane Tavsiyem Siz Videoları Seyredin ve Bir Şeyler Öğrenin.

 Hepinize Kolay Gelsin.

Yorumlar Yorum Yap

  • Sezer Tahmaz

    Merhaba, Malesef yanlışınızı düzeltme şansınız yok :) ve izleyip dinlediğiniz derslerle çokta alakadar şeyler çıkmıyor.Tamamen kendi hesaplamalarınıza iç güdülerinize güvenin derim. Ben permutasyon hesaplaması kullanarak çözdüm işin aslı bir tek videoyu bile izlemedim desem yalan olmaz.Sektör ile alakadar iseniz az çok kafanızda mantıken bir şeyler oluşuyor ama yüzünüzü kara çıkartıyor malesef o bilgileriniz. Yani orda sorulan soru ve istenilen cevap sizin "ya bu olmalı" tezinizi çürütmekte. Kendinize bir permutasyon tablosu üretin ve sınavları ona göre yapın derim en kolayıda bu oluyor. Sevgiler.

    Sezer Tahmaz 19/06/2018 09:55
  • Arzu

    Güzel anlatmışsınız sevgili yazar, Yalnız kafamda bir ışık yandı: Final sınavında da diğer sınavlarda olduğu gibi yanlışı düzeltme şansımız var mı? Ben bitirdim kursu sadece final sınavı kaldı. Sınavın süresi var mı? Yazında belirttiğin gibi, her bölüm sonrası çıkan genel sınavdaki sorular çok dengesiz. Tamamen bir mantık oyunu var, ki hiç başaramam. Seo ve Sem üzerine eğitim aldım ve videoları izlerken aşırı sıkıldım. Ben bir yazarken kendimi nerede buldum. İçine bir kez girdim ve çıkamıyorum. Nereden bulaştım bu pazarlama işine... Hep derlerdi sen satış ve pazarlamada iyisin kullan bunu diye, bir bakıma haklı çıktılar.

    Arzu 16/06/2018 03:54

Son Yazılar