Avira Antivirüs Yönetici Şifresi Koyma - Avira Antivirüs Yönetici Şifresini Kırma

Avira Antivirüs Yönetici Şifresi Koyma - Avira Antivirüs Yönetici Şifresini Kırma

Hepiniz bildiğiniz üzere bir çok antivirüs firmasının ücretsiz Koruma programı veya temizleme Tool-Kit'i mevcut.Bu Makalemizde Avira Free Antivirüs adıyla geçen ürün'e nasıl yönetici şifresi koyup başkaları tarafından ayarlarıyla oynanmamasını veya devre dışı bırakılmamasını sağlarız.Hadi koyduk ve parolamızı unuttuk yazılıma müdahale edemezsiniz ki buna Uninstall etmekte dahil.Bunları nasıl yapacağımızı öğrenelim.

Avira Free Antivirüs Programını buradan Download edeblirsiniz.Kurulumunda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum,basit bir kurulumu var,zaten konumuzda bu değil.

Avira Free Antivirüs Yönetici Şifresi Koyma 

Programı açın ve üstmenüde Extralar / Yapılandırma yolunu takip edin

Sol menüde Genel sekmesinde Parola'ya tıklayın sağda açılan pencerede Parola Girin kısmına parolanızı yazın.Altta aktif olan Control Center sekmesine gidin ve "tik" bırakın,En altta 2 seçenek haric hepsini otomatik seçecektir son 2 taneyide siz manuel olartak tik'leyiniz.(Burada antivirüsle alakalı hiç bir ayarı Şifre girmeden yapamayacağınızı onaylamış oluyoruz,Siz isterseniz dilediğinizi seçebilirsiniz.) Uygula / Tamam diyip Pencereyi kapatabiliriz.

 

Avira Antivirüs Yönetici Şifresini Kırma 

Peki şifre koyduğumuz bu programı kaldırmaya çalıştığımızda nasıl bir sorunla karşılaşacağız bundan bahsedelim.

Program ekle Kaldır'dan Şifre koyduğumuz Avira Antivirüs programını kaldırmaya kalktığımızda altta ki gibi bir hata ile karşılaşacaksınız!Burada programı kaldırmak için bizden belirlediğimiz yönetici şifresini kaldırmamız için parolayı girmemizi istiyor.Şifreyi unuttuysanız vay halinize....

Peki neler yapabiliriz,Hemen Windows Tuşu + R tuşuna basıp (Windows 7 - -Windows 8.1 - Windows 10 için) C:\ProgramData\Avira\Antivirus\CONFIG yazıp Enter'lıyoruz. (Windows Xp için) C:\Documents and Settings\All IUsers\Application Data

AVWIN.ini  isimli dosyaya sağ tıklayıp Birlikte aç diyerek Notpad ++ veya Notepad ile açalım. Password= isimli dosyanın karşısında bulunan karakterleri silelim,Kayıt edelim ve çıkalım.Artık parolamız sıfırlandı.Yeniden kaldırmayı deneyin parola istediğinde boş bırakarak Enter'layın. 

NOT : Bilgisayar normal kullanımda (antivirüs çalıştığı ve o dosyaya hükmettiği için) açıldığında bu ayarı yapamazsınız bu nedenle Bilgisayarınızı yeniden başlatın Başlarken F8 tuşuna sürekli basın ve Güvenli Mod'da Başlat diyerek bilgisayarınızı açın.Sonrasında bu ayarları rahatlıkla yapabilirsiniz.

(Biliniz ki ; Güvenli Mod'da Antivirüs programları,Ağ Bağlantıları,Windows'un bir çok servisi,vs.. çalışmaz. bu nedenle bir çok işlemi güvenli Mod'dayken rahatlıkla yapabilirsiniz.)