Brother "Güvenli Baskı" Hakkında (Brother MFC 8510 DN "Güvenli Yazdırma" Özelliği)

Brother "Güvenli Baskı" Hakkında (Brother MFC 8510 DN "Güvenli Yazdırma" Özelliği)

Brother Marka Yazıcınızın Güvenli Baskı hizmetini kullanmak için yapmanız gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

Öncelikle ne işe yarar diyerek aklınızdaki soruları yanıtlamaya çalışalım.Bir yazıcınız var çıktı alıyorsunuz ama yazıcı yan oda da ve gönderdiğiniz çıktıları kimsenin görmesini istemiyorsunuz işte bu aşamada Brother marka yazıcıların "Güvenli Baskı" özelliği işinize çok yarayacaktır.Resimlerde verdiğim örneklere bakarak kolayca bu özelliği kullanabilirsiniz.

# Bu özellik Brother 8000 Serisi yazıcılarda vardır ve anlatım buna uygun olarak yapılmıştır.(Kullanılan yazıcı modeli Brother MFC 8510 DN 'dir).

# Resimlerde gösterilen 5 Numara ile işaretlenmiş alana yazdırma işlemini başlatmadan önce şifre belirleyeceğiniz alandır.

# Yazıcıya yolladığınız çıktı yazıcı güç (açma/kapama) düğmesinden kapatılıp açılıncaya kadar hafızada saklanır.(Yani yazıcı aç/kapa yapıldığında gönderdiğiniz belgeler hafızadan silinir yeniden göndermeniz gerekecektir.)

# Yazıcıya çıktıyı yollayın,yazıcınızın üzerinde bulunan “Güvenli Baskılama” düğmesine basın ekranda “bilgisayar/kullanıcı” adınızı seçin “OK” tuşuna basın.Yolladığınız dökümanlar ekranda görüntülenecektir seçiminizi yaparak “OK” tuşuna basın belirlemiş olduğunuz 5 numaralı resimde vermiş olduğunuz şifrenizi girerek “OK” tuşuna basın.

Aşağıdaki resimlerde adımlar sıralandırılmıştır,

Örnek - 2

Menüler Yazıcınıza veya yazdıracağınız belgenin formatına göre değişiklik gösterebilir.Önemli olan Yazıcı Özellikleri (Printer Properties) sayfasına ulaşmanızdır gerisi zaten resimlede mevcut.

Alttaki örnekte Web sayfası yazdırmaya bakalım.