iPhone Zil Sesi Değiştirme - iphone mp3'ten Zil Sesi Yapmak

iPhone Zil Sesi Değiştirme - iphone mp3'ten Zil Sesi Yapmak

pple cihazlarınız için nasıl mp3'ten zil sesi yapacağınızı anlatmak üzere bu makaleyi yazıyorum.Programı bir süredir stabil olarak kullanıyorum aslında video çekmeyi düşündüm  ama şuan ayıracak zamanım olmadığından resimli olarak hazırladım.(Eğer talep olursa video'lu anlatımda hazırlarım.)

Internette bir çok farklı video ya denk geldim lakin çoğu uğraştırıcı geldi bana.Bu nedenle sadece 3-4 dakika da mp3'ten nasıl iphone zil sesi yaparız bunu göstericem.

Öncelikle Elinizde Bulunması Gereken Programlar;

  • * Xilisoft iphone Ringtone Maker Buradan
  • * Apowersoft Phone Manager Buradan
  • * iTunes

 

Xilisoft programını açın isterseniz altta resimde gösterdiğim yere istersenizde .mp3 dosyanızı programın içine sürükleyiniz,burada mp3 dosyanızın istediğiniz kısmını keserek zil sesi yapabilirsiniz.Kesmek istemiyorsanız .mp3 dosyasının tamamını seçin (Yeşil alanla gösterilen kesilen kısımdır)

 

Browse butonundan Kaydetmek istediğiniz yeri seçin 

 

Açılan pencerede Yes yanıtını verin

 

 

Alttaki resimde gördüğünüz üzere işlem bittikten .mp3 dosyanız .m4r formatına yani iphone da zil sesi olacak formata dönüştükten sonra iTunes otomatik açılır.Burada isterseniz iTunes ile isterseniz de benim gibi Apowersoft Phone Manager Programı ile oluşturmuş olduğunuz zil sesinizi telefonunuza aktarabilirsiniz...

 

 

Peki yapmış olduğumuz zil sesini Telefonumuza nasıl aktaracağız? iTunes ile oluşturduğunuz zil sesini iPhone'a atmak:

işin açıkcası iTunes kullanma konusunda acemiyim,genelde 3. nesil programları tercih ediyorum bu nedenle alttaki işlemlerde hata olabilir lütfen siz dikkatli olunuz..!!!

# iTunes programını açın,Ses Tonları menüsüne tıklayın,Ekle butonuna tıklayın ve .m4r uzantılı dosyanızı gösterin veya dosyanızı direk bu alana sürükleyin

 

dosyanız iTunes programına geldiğinde Bitti butonuna tıklayın

 

 

Aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere Ses Tonlarını Eşzamanla  / Seçilen Ses Tonlarını sekmesini seçin ve UygulaButonuna basın

 

 

Eğer telefonunuzda zil seslerini değiştirdiğiniz bölüme gelin,Eğer yeni Zil sesini telefonunuz da göremiyorsanız cihazınızı Kapatıp yeniden ın.

 

Apowersoft Phone Manager ile .m4r dosyanı iPhone'a aktarma

# Bahsetmiş olduğum gibi Apple cihazlarına ve diğer telefonlara aktarım yapmanın kolay yollarından bir tanesi de Apowersoft Phone Manager programıdır.Bu program ile isterseniz veri aktarır istersenizde cihazlarınızı bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz.

Apowersoft Phone Manager programını açalım,Müzik menüsünden sol tarafta gelen Zil Sesi menüsüne geçin içeri Aktar sekmesine tıklayın açılan pencerede .m4r uzantılı dosyanızı seçerek  diyiniz

 

Alttaki resimde gördüğünüz gibi hızlı şekilde dosyanız iPhone'nunuza aktarıldı.Telefonunuzda zil seslerini değiştirdiğiniz bölüme gelin,Eğer yeni Zil sesini telefonunuz da göremiyorsanız cihazınızı Kapatıp yeniden ın.