Klavyesiz Şifre Girmek - Güvenli Şifre Girme [Proje -2]

Klavyesiz Şifre Girmek - Güvenli Şifre Girme [Proje -2]

Kısa bir süre önce bana mail ile ulaşan bir hanımefendi benden şöyle bir şey rica etti,

"Özel bir projede görev yapıyorum..Bilgisayara program kurarken bizden şifre istiyor bunun içinde 3 Administrator hesabımız var lakin şifre girerken kimse görmesin istiyorum.Bunu yapmanın bir yolu varmıdır?"

Hanım efendinin isteği üzerine şu şekilde bir çalışma yaptım..Aslında ben kurumsal bir şirkette çalıştığını varsayarak hazırlamıştım scriptleri (Çağrı merkezi vb.) fakat durum öyle değilmiş.Neyse ki çok kişinin işine yarayacağını düşündüğüm için bozmadım ve bu şekilde de anlatımını yapacağım.

Projemizde, Bir klasör içine bir kaç dosya oluşturacağız..

1# ilk script Computer-1 (Sizin bilgisayarınız) isimli bilgisayardan Client Bilgisayara (Şifre gireceğiniz Bilgisayar) Klasörü ve içindekileri çekecek ve o bilgisayarda kullanmanızı sağlayacak.Eğer taşınabilir USB Bellek veya Harici HDD kullanıyorsanız 1. Scripti kullanmanıza gerek yok.

2# ikinci script Sağ tuşunuza Copy Content to Clipboard isimli bir menü oluşturacaktır.Klasör içindeki Password.txt belgesine şifrenizi yazacaksınız ve bu belgeye sağ tıklayıp Copy Content to Clipboard dediğinizde belge içindeki şifre Mouse'un sağ tarafına kopyalanacaktır.Bu sayede klavyeden şifre girmeden sadece sağ tık yaparak şifrenizi girebileceksiniz.

3# Üçüncü Script sağ tuşa kopyalanmış olan Şifrenizi ve Copy Content to Clipboard isimli menüyü kaldıracaktır.Sonrasında C:\ dizinine çekmiş olduğunuz Klasörü Silebilirsiniz.

 

Kodlamanın tam hali ve kullanımı BURADA verdiğim linkte mevcuttur.

Rar Şifresi : sezertahmaz