Sony Xperia XA1 Dokunmatik Ekran Donma Sorunu...Sony Xperia XA1 Ekran Çalışmıyor...

Sony Xperia XA1 Dokunmatik Ekran Donma Sorunu...Sony Xperia XA1 Ekran Çalışmıyor...

Oldum olası Sony'nin bir çok ürününü kullandım ve tavsiye ettim hep ve Hiç yüzümü kara çıkartmadı.Tabi Sony Mobil'e Bulaşana Kadar...

Ben telefonumu Sony kalitesine güvenerek Türk Telekom Bayisinden aldım.Malesef aldığım günden beri dokunmatik ekranda sorun yaşıyorum.İlk zamanlarda çok üstünde durmadım ama sorun hala devam ediyor.Ekran alakasız zamanlarda birkaç saniyelik donma yapıyor, bu donma birkaç saniye sonra geçiyor veya Güç tuşuna basıp ekranı kapatıp açınca düzeliyor. Önceleri belki kullandığım uygulamalardandır diye düşündüm tek tek uygulamaları kaldırıp hangisi sorun yapıyor diye denedim tabi sonuç alamadım. Sonrasında Fabrika Ayarlarına Çektim, daha Sonraki seferde Sony yazılımı (Xperia™ Companion) ile hard reset attım ama sonuç aynı maalesef.İnternette baya araştırdım ama konuyla alakalı bir şeye rastlamadım,Dedim ki "- Olur ya elektronik şans işidir bana denk gelmiştir arızalısı" diye düşünüp servise göndereyim baksınlar diye düşünüyordum.Az önce şikayet var sitesinde Sony Xperia mağdurlarına rastlayana kadar...

Burada Şikayet Var - Sony Xperia arkadaşların aynı problemlerle karşılaştığını görünce durum açıklığa kavuştu. Herkes bir çok farklı model'de benzer sorunlar hatta daha beterlerini yaşamaktalar.Bir çoğu servise göndermiş bazıları tamir edildi denilerek geri gelmiş bazılarına değişim yapılarak yenisi veya üst modeli gönderilmiş.Netice mi yeni gelenlerde de sorun aynı tabiki.Kısacası Kronik Sorunmuş bu.

Bu nedenle ben Servise göndermeye gerek görmüyorum boşa zaman kaybı hele ki servis Teleservice olunca.Sony Firmasının bu ayıbı düzeltmesini diliyorum.

Ayrıca Unutmadan belirteyim,Herhangi bir nedenden dolayı Sony Mobile cihazına Hard Reset atmak isteyen arkadaşlar bu linkten Sony Phone Hard Reset faydalanabilirler.

(Bu arada şu bilgiyi kimse vermemiş Hard Reset işlemi İNTERNET'e ihtiyaç duyuyor ve son işlem çok uzun sürüyor ben en son 2 Saat olmuştu bekleyeli yaprak kımıldamıyordu,belkide internetimle alakalıydı bilemiyorum ben bıraktım cihazı bilgisayara bağlı şekilde sabah kalktığımda bitmişti.)