Üniversite ve Bölüm Seçimi

Üniversite ve Bölüm Seçimi

Zaman yaklaşırken üniversitelerde tam olarak hangi bölümler var araştırıyordum. Sizin de fazlaca uğraşmamanız için bu başlık altında notlarımı paylaşacağım.

 

Üniversitede Tercih Edebileceğiniz Bölümler

 

4 Yıllık Bölümlerin Meslek Rehberi:


Acil Yardım ve Afet 
Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 
Aile ve Tüketici Bilimleri 
Aktüerya 
Alman Dili ve Edebiyatı 
Almanca Öğretmenliği 
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı  
Animasyon  
Antrenörlük Eğitimi 
Antropoloji  
Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü Başarı Sıralaması 
Arapça Öğretmenliği 
Arkeoloji 
Arnavut Dili ve Edebiyatı 
Astronomi ve Uzay Bilimleri  
Avrupa Birliği İlişkileri 
Azerbaycan Dili ve Edebiyatı  
Bahçe Bitkileri 
Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği Hakkında Bilgi İçin  
Bankacılık  
Bankacılık ve Finans 
Bankacılık ve Finansman 
Basın ve Yayın 
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği 
Beslenme ve Diyetetik 
Bilgi ve Belge Yönetimi 
Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri 
Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği 
Bilgisayar Mühendisliği 
Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri 
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Hakkında Bilgi İçin 
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Hakkında Bilgi İçin  
Bilgisayar-Enformatik 
Bilim Tarihi 
Bilişim Sistemleri Mühendisliği 
Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri 
Bitki Koruma 
Bitkisel Üretim ve Teknolojileri ​
Biyoenformatik ve Genetik 
Biyokimya 
Biyoloji 
Biyoloji Öğretmenliği 
Biyomedikal Mühendisliği 
Biyomühendislik 
Biyosistem Mühendisliği 
Biyoteknoloji ile Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji 
Boşnak Dili ve Edebiyatı 
Bulgar Dili ve Edebiyatı 
Canlandırma Filmi Tasarım ve Yönetimi 
Cevher Hazırlama Mühendisliği 
Coğrafya 
Coğrafya Öğretmenliği 
Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları 
Çağdaş Yunan Dili ve Edebiyatı 
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 
Çerkez Dili ve Edebiyatı 
Çeviribilim 
Çevre Mühendisliği 
Çin Dili ve Edebiyatı 
Çocuk Gelişimi 
Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi 
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği 
Denizcilik İşletmeleri Yönetimi 
Deri Mühendisliği 
Dijital Oyun Tasarımı 
Dil ve Konuşma Terapisi 
Dilbilim 
Dini İlimler 
Diş Hekimliği Fakültesi 
Doğu Dilleri 
Ebelik 
Eczacılık Fakültesi 
Ekonometri 
Ekonomi 
Ekonomi ve Finans 
El Sanatları 
Elektrik Mühendisliği 
Elektrik-Elektronik Mühendisliği 
Elektronik Mühendisliği 
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği 
Endüstri Mühendisliği 
Endüstri Mühendisliği Programları 
Endüstri Tasarımı 
Endüstri Ürünleri Tasarımı 
Endüstri ve Sistem Mühendisliği 
Endüstriyel Tasarım 
Endüstriyel Tasarım Mühendisliği 
Enerji Sistemleri Mühendisliği 
Enerji ve Malzeme Mühendisliği 
Enerji Yönetimi 
Ergoterapi 
Ermeni Dili ve Edebiyatı 
Eski Yunan Dili ve Edebiyatı 
Enformasyon Teknolojileri Bölümü Başarı Sıralaması Taban Puanları
Eşit Ağırlıklı Programlar 
Fars Dili ve Edebiyatı 
Felsefe 
Felsefe Grubu Öğretmenliği 
Fen Bilgisi Öğretmenliği 
Film Tasarım ve Yazarlık 
Film Tasarım ve Yönetmenliği 
Film Tasarımı 
Finansal Ekonometri 
Fizik 
Fizik Mühendisliği 
Fizik Öğretmenliği 
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 
Fotoğraf ve Video 
Fransız Dili ve Edebiyatı 
Fransızca Öğretmenliği 
Gastronomi 
Gastronomi ve Mutfak Sanatları 
Gayrimenkul ve Varlık Değerleme 
Gazetecilik 
Geleneksel Türk Sanatları (M.T.O.K.) 
Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği 
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği 
Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği 
Gemi ve Yat Tasarımı 
Genetik ve Biyomühendislik 
Geomatik Mühendisliği 
Gerontoloji 
Gıda Mühendisliği 
Gıda Teknolojisi 
Girişimcilik 
Görme Engelliler Öğretmenliği 
Görsel İletişim Tasarımı 
Görsel Sanatlar 
Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı 
Grafik Tasarım 
Gümrük İşletme 
Gürcü Dili ve Edebiyatı 
Güverte 
Halkbilim 
Halkla İlişkiler 
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 
Halkla İlişkiler ve Tanıtım 
Harita Mühendisliği 
Havacılık Elektrik ve Elektroniği 
Havacılık İşletmeciliği 
Havacılık ve Uzay Mühendisliği 
Hayvansal Üretim 
Hemşirelik 
Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri 
Hidrojeoloji Mühendisliği 
Hindoloji 
Hititoloji 
Hukuk Fakültesi 
Hungaroloji 
İbrani Dili ve Edebiyatı 
İç Mimarlık 
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 
İktisat 
İktisadi ve İdari Bilimler Bölümü Başarı Sıralaması Taban Puanları
İlahiyat Fakültesi 
İletişim Bilimleri 
İletişim Sanatları 
İletişim Tasarımı Bölümü Başarı Sıralaması Taban Puanları
İletişim Tasarımı ve Medya Bölümü Başarı Sıralaması Taban Puanları
İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü Başarı Sıralaması Taban Puanları
İletişim ve Tasarım 
İlköğretim Matematik Öğretmenliği 
İmalat Mühendisliği 
İngiliz Dil Bilimi 
İngiliz Dili ve Edebiyatı 
İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat 
İngilizce Öğretmenliği 
İnsan Kaynakları Yönetimi 
İnsan ve Toplum Bilimleri 
İnşaat Mühendisliği 
İslam Bilimleri 
İslam ve Din Bilimleri 
İslami İlimler 
İspanyol Dili ve Edebiyatı 
İstatistik 
İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri 
İş Sağlığı ve Güvenliği 
İşitme Engelliler Öğretmenliği 
İşletme 
İşletme Bilgi Yönetimi 
İşletme Enformatiği 
İşletme Mühendisliği 
İşletme Yönetimi 
İşletme-Ekonomi 
İtalyan Dili ve Edebiyatı 
Japon Dili ve Edebiyatı 
Japonca Öğretmenliği 
Jeofizik Mühendisliği 
Jeoloji Mühendisliği 
Kamu Yönetimi 
Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği 
Karşılaştırmalı Edebiyat 
Kazak Dili ve Edebiyatı 
Kentsel Tasarım ve Peyzaj 
Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı 
Kimya 
Kimya Mühendisliği 
Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya 
Kimya Öğretmenliği 
Kimya ve Süreç Mühendisliği 
Kimya-Biyoloji Mühendisliği 
Klasik Arkeoloji 
Konaklama İşletmeciliği 
Konaklama ve Turizm İşletmeciliği 
Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği 
Kore Dili ve Edebiyatı 
Kurgu-Ses ve Görüntü Yönetimi 
Kuyumculuk ve Mücevher Tasarımı 
Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım 
Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler 
Kürt Dili ve Edebiyatı 
Latin Dili ve Edebiyatı 
Leh Dili ve Edebiyatı 
Lif ve Polimer Mühendisliği 
Lojistik 
Lojistik ve Taşımacılık 
Lojistik Yönetimi 
Maden Mühendisliği 
Makine Mühendisliği 
Makine ve İmalat Mühendisliği 
Makine ve Malzeme Mühendisliği 
Maliye 
Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 
Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği 
Malzeme Mühendisliği 
Matematik 
Matematik Mühendisliği 
Matematik Öğretmenliği 
Matematik ve Bilgisayar Bilimleri 
Matematik-Bilgisayar 
Medya ve Görsel Sanatlar 
Medya ve İletişim 
Medya ve İletişim Sistemleri 
Mekatronik Mühendisliği 
Mekatronik Sistemler Mühendisliği 
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 
Meteoroloji Mühendisliği 
Mimarlık 
Mobilya Üretimi ve İç Mekan Tasarımı 
Moda Tasarımı 
Moda ve Tekstil Tasarımı 
Moleküler Biyoloji ve Genetik 
Muhasebe 
Muhasebe Bilgi Sistemleri 
Muhasebe ve Denetim 
Muhasebe ve Finans Yönetimi 
Mücevherat Mühendisliği 
Mühendislik Programları 
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Programları 
Mütercim-Tercümanlık 
Müzecilik 
Nanoteknoloji Mühendisliği 
Nükleer Enerji Mühendisliği 
Odyoloji 
Okul Öncesi Öğretmenliği 
Optik ve Akustik Mühendisliği 
Organik Tarım İşletmeciliği 
Orman Endüstrisi Mühendisliği 
Orman Mühendisliği 
Ortez-Protez 
Otel Yöneticiliği 
Otomotiv Mühendisliği 
Öğretmenlik Programları 
Özel Eğitim Öğretmenliği 
Pazarlama 
Perfüzyon 
Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği 
Peyzaj Mimarlığı 
Pilot Eğitimi 
Pilotaj 
Polimer Mühendisliği 
Polonya Dili ve Kültürü 
Protohistorya Bölümü Başarı Sıralaması Taban Puanları
Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi 
Psikoloji 
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 
Radyo ve Televizyon 
Radyo, Televizyon ve Sinema 
Raylı Sistemler Mühendisliği 
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 
Reklam Tasarımı ve İletişimi 
Reklamcılık 
Reklamcılık ve Halkla İlişkiler 
Rekreasyon 
Rekreasyon Yönetimi 
Restorasyon ve Konservasyon 
Rus Dili Öğretmenliği 
Rus Dili ve Edebiyatı 
Rus Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği 
Rus Dili ve Öğretmenliği 
Rus ve İngiliz Dilleri ve Edebiyatları 
Sağlık İdaresi 
Sağlık Yönetimi 
Sanat Tarihi 
Sanat ve Kültür Yönetimi 
Sanat ve Sosyal Bilimler Programları 
Sanat Yönetimi 
Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi 
Sermaye Piyasası 
Seyahat İşletmeciliği 
Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği 
Sınıf Öğretmenliği 
Sigortacılık 
Sigortacılık ve Risk Yönetimi 
Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik 
Sinema ve Dijital Medya 
Sinema ve Televizyon 
Sinoloji 
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği 
Sivil Havacılık İşletmeciliği 
Siyasal Bilimler 
Siyaset Bilimi 
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler 
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 
Sosyal Hizmet 
Sosyal ve Siyasal Bilimler 
Sosyoloji 
Spor Yöneticiliği 
Su Ürünleri Mühendisliği 
Sümeroloji 
Süt Teknolojisi 
Şehir ve Bölge Planlama 
Takı Tasarımı 
Tapu Kadastro 
Tarım Ekonomisi 
Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği 
Tarımsal Biyoteknoloji 
Tarımsal Genetik Mühendisliği 
Tarımsal Yapılar ve Sulama 
Tarih 
Tarih Öğretmenliği 
Tarih Öncesi Arkeolojisi 
Tarla Bitkileri 
Teknoloji ve Bilgi Yönetimi 
Tekstil Mühendisliği 
Tekstil Tasarımı 
Tekstil ve Moda Tasarımı 
Televizyon Haberciliği ve Programcılığı 
Tıp Fakültesi 
Tıp Mühendisliği 
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme 
Turizm İşletmeciliği 
Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik 
Turizm Rehberliği 
Turizm ve Otel İşletmeciliği 
Turizm ve Otelcilik 
Turizm ve Otel Yöneticiliği Bölümü Başarı Sıralaması Taban Puanları
Türk Dili ve Edebiyatı 
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği 
Türk Halkbilimi 
Türk İslam Arkeolojisi 
Türkçe Öğretmenliği 
Türkoloji 
Tütün Eksperliği Yüksekokulu 
Uçak Elektrik-Elektronik 
Uçak Gövde-Motor 
Uçak Gövde-Motor Bakım Bölümü Başarı Sıralaması Taban Puanları
Uçak Mühendisliği 
Uçak ve Uzay Mühendisliği 
Ulaştırma Mühendisliği 
Ulaştırma ve Lojistik 
Uluslararası Finans 
Uluslararası Finans ve Bankacılık 
Uluslararası Girişimcilik 
Uluslararası İlişkiler 
Uluslararası İşletme 
Uluslararası İşletme Yönetimi 
Uluslararası İşletmecilik 
Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret 
Uluslararası Lojistik 
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık 
Uluslararası Lojistik Yönetimi 
Uluslararası Perakende Yönetimi 
Uluslararası Ticaret 
Uluslararası Ticaret ve Finans 
Uluslararası Ticaret ve Finansman 
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik 
Uluslararası Ticaret ve Lojistik 
Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi 
Uluslararası Ticaret ve Pazarlama 
Uluslararası Ticaret, Lojistik ve İşletmecilik 
Urdu Dili ve Edebiyatı 
Uzay Bilimleri ve Teknolojileri 
Uzay Mühendisliği 
Üstün Zekalılar Öğretmenliği 
Veteriner Fakültesi 
Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi 
Yazılım Mühendisliği 
Yeni Medya 
Yeni Medya ve Gazetecilik 
Yerel Yönetimler 
Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği 
Yönetim Bilimleri Programları 
Yönetim Bilişim Sistemleri 
Yunan Dili ve Edebiyatı 
Zaza Dili ve Edebiyatı 
Zihin Engelliler Öğretmenliği 
Zooteknik

 

2 Yıllık Bölümlerin Meslek Rehberi :


Acil Durum ve Afet Yönetimi 
Adalet Bölümü 
Ağız ve Diş Sağlığı 
Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi 
Ameliyathane Hizmetleri 
Anestezi Bölümü 
Arıcılık Bölümü 
Aşçılık Bölümü 
Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Bölümü 
Bağcılık Bölümü 
Bahçe Tarımı Bölümü 
Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü 
Basım ve Yayın Teknolojileri Bölümü 
Basın ve Yayıncılık Bölümü 
Beton Teknolojisi Bölümü 
Bilgi Yönetimi Bölümü 
Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü 
Bilgisayar Operatörlüğü Bölümü 
Bilgisayar Programcılığı Bölümü 
Bilgisayar Teknolojisi Bölümü 
Bitki Koruma Bölümü 
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü 
Boya Teknolojisi Bölümü 
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü 
Coğrafi Bilgi Sistemleri Bölümü 
Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü 
Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi Bölümü 
Çevre Koruma ve Kontrol Bölümü 
Çevre Sağlığı Bölümü 
Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü 
Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Bölümü 
Çocuk Gelişimi Bölümü 
Çorap ve Moda Tasarımı Bölümü 
Deniz Ulaştırma ve İşletme Bölümü 
Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümü 
Deri Konfeksiyon Bölümü 
Deri Teknolojisi Bölümü 
Dış Ticaret Bölümü 
Diş Protez Teknolojisi Bölümü 
Diyaliz Bölümü 
Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü 
Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümü 
Döküm Bölümü 
Eczane Hizmetleri Bölümü 
Elektrik Bölümü 
Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı Bölümü 
Elektrik Cihaz Teknolojisi Bölümü 
Elektronik Haberleşme Teknolojisi Bölümü 
Elektromekanik Taşıyıcılar Bölümü 
Elektronik Teknolojisi Bölümü 
Elektronörofizyoloji Bölümü 
Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümü 
Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü 
Endüstriyel Bitkiler Yetiştiriciliği Bölümü 
Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümü 
Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü 
Endüstriyel Tavukçuluk Bölümü 
Enerji Tesisleri İşletmeciliği Bölümü 
Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Bölümü 
Eser Koruma Bölümü 
Et ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü 
Ev İdaresi Bölümü 
Evde Hasta Bakımı Bölümü 
Fındık Eksperliği Bölümü 
Fidan Yetiştiriciliği Bölümü 
Fizyoterapi Bölümü 
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü 
Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Bölümü 
Geleneksel El Sanatları Bölümü 
Gemi İnşaatı Bölümü 
Gemi Makineleri İşletme Bölümü 
Geoteknik Bölümü 
Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Bölümü 
Gıda Teknolojisi Bölümü 
Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü 
Görsel İletişim Bölümü 
Grafik Tasarımı Bölümü 
Halıcılık ve Kilimcilik Bölümü 
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 
Harita ve Kadastro Bölümü 
Hava Lojistiği Bölümü 
Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Bölümü 
İç Mekan Tasarımı Bölümü 
İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Bölümü 
İkram Hizmetleri Bölümü 
İlahiyat (Önlisans) Bölümü 
İlk ve Acil Yardım Bölümü 
İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü 
İnşaat Teknolojisi Bölümü 
İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü 
İş Makinaları Operatörlüğü Bölümü 
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Bölümü 
İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü 
İş ve Uğraşı Terapisi Bölümü 
İşletme Yönetimi Bölümü 
Kağıt Teknolojisi Bölümü 
Kaynak Teknolojisi Bölümü 
Kesme Çiçek Yetiştiriciliği Bölümü 
Kimya Teknolojisi Bölümü 
Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Bölümü 
Kooperatifçilik Bölümü 
Kozmetik Teknolojisi Bölümü 
Kuruyemiş Üretimi ve Teknolojisi Bölümü 
Kuyumculuk ve Takı Tasarımı Bölümü 
Kültürel Miras ve Turizm Bölümü 
Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği Bölümü 
Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümü 
Laboratuvar Teknolojisi Bölümü 
Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü 
Lojistik Bölümü 
Maden Teknolojisi Bölümü 
Makine Bölümü 
Makine, Resim ve Konstrüksiyon Bölümü 
Maliye Bölümü 
Mantarcılık Bölümü 
Marina İşletme Bölümü 
Marka İletisimi (Açikögretim) Bölümü 
Medya ve İletişim Bölümü 
Mekatronik Bölümü 
Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası Bölümü 
Metalürji Bölümü 
Meyve ve Sebze İşleme Teknolojisi Bölümü 
Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü 
Mimari Restorasyon Bölümü 
Mobil Teknolojileri Bölümü 
Mobilya ve Dekorasyon Bölümü 
Moda Tasarımı Bölümü 
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü 
Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Bölümü 
Nükleer Tıp Teknikleri Bölümü 
Odyometri Bölümü 
Organik Tarım Bölümü 
Ormancılık ve Orman Ürünleri Bölümü 
Ortopedik Protez ve Ortez Bölümü 
Oto Boya ve Karoseri Bölümü 
Otobüs Kaptanlığı Bölümü 
Otomotiv Teknolojisi Bölümü 
Otopsi Yardımcılığı Bölümü 
Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü 
Pazarlama Bölümü 
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi Bölümü 
Perfüzyon Teknikleri Bölümü 
Peyzaj ve Süs Bitkileri Bölümü 
Podoloji Bölümü 
Posta Hizmetleri Bölümü 
Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü 
Radyo ve Televizyon Teknolojisi Bölümü 
Radyoterapi Bölümü 
Rafineri ve Petro Bölümü Kimya Teknolojisi Bölümü 
Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Teknolojisi Bölümü 
Raylı Sistemler İşletmeciliği Bölümü 
Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Bölümü 
Raylı Sistemler Makinistlik Bölümü 
Raylı Sistemler Yol Teknolojisi Bölümü 
Reklamcılık Bölümü 
Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü 
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü 
Sahne ve Gösteri Sanatları Teknolojisi Bölümü 
Seracılık Bölümü 
Seramik, Cam ve Çinicilik Bölümü 
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü 
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü 
Sondaj Teknolojisi Bölümü 
Sosyal Güvenlik Bölümü 
Sosyal Hizmetler Bölümü 
Spor Yönetimi Bölümü 
Su Altı Teknolojisi Bölümü 
Su Ürünleri İşleme Teknolojisi Bölümü 
Sulama Teknolojisi Bölümü 
Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Bölümü 
Süt ve Besi Hayvancılığı Bölümü 
Süt ve Ürünleri Teknolojisi Bölümü 
Tahribatsız Muayene Bölümü 
Tapu ve Kadastro Bölümü 
Tarım (Açıköğretim) Bölümü 
Tarım İşletmecilik Bölümü 
Tarım Makineleri Bölümü 
Tarımsal Ürünler Muhafaza ve Depolama Teknolojisi Bölümü 
Tarla Bitkileri Bölümü 
Tekstil Teknolojisi Bölümü 
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Bölümü 
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü 
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü 
Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Bölümü 
Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü 
Tohumculuk Bölümü 
Turist Rehberliği Bölümü 
Turizm Animasyonu Bölümü 
Turizm Rehberliği Bölümü 
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü 
Turizm ve Seyahat Hizmetleri Bölümü 
Uçak Teknolojisi Bölümü 
Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Bölümü 
Un ve Unlu Mamuller Teknolojisi Bölümü 
Üretimde Kalite Kontrol Bölümü 
Yağ Endüstrisi Bölümü 
Yapı Denetimi Bölümü Bölümü 
Yapı Ressamlığı Bölümü 
Yapı Tesisat Teknolojisi Bölümü 
Yapı Yalıtım Teknolojisi Bölümü 
Yaşlı Bakımı Bölümü 
Yat İşletme ve Yönetimi Bölümü 
Yat Kaptanlığı Bölümü 
Yem Teknolojisi ve Hayvan Besleme Bölümü 
Yerel Yönetimler Bölümü 
Zeytincilik ve Zeytin İşleme Teknolojisi Bölümü